KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15103087

nr 1510 3087

Anna Palm de Rosa

(1859-1924), Sverige

Stockholmsmotiv, "Stockholm, Riddarholmen". Akvarell med täckvitt. Signerad. Bildmått: 26x35 cm, yttermått inklusive ram: 40x49 cm

Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

23.000 kr

måndag 12 december 2022
kl 19:12:26

     1.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
     2.000 kr
     2.400 kr
     2.800 kr
     3.200 kr

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Anna Palm de Rosa

Läs mer om Anna Palm de Rosa